TekstyliaLand1 » Tekstylia z wzorami 3D w modnym salonie

Tekstylia z wzorami 3D w modnym salonie

Data dodania: 29-11-2017
Wielowymiarowe wzornictwo, naniesione na domowe tekstylia, pozwala ożywić mieszkanie i sprawia, że nie wydaje się już ono tak ograniczające ze wszystkich stron. Nowoczesne wnętrza cechują się raczej otwartymi przestrzeniami, w których łatwo złapać oddech od codziennego zgiełku. Wyszukane motywy i desenie stanowią też przedsmak tego, co producenci dodatków przygotowali dla swoich klientów na 2018 rok. Zapraszamy Was zatem do fascynującej podróży po najmodniejszych tkaninach i wzorach nadchodzącego sezonu.
 Inne oblicze geometrii
Umiejętnie zastosowane tekstylia dają wrażenie swobodnego przenikania warstw. Widać to m.in. na przykładzie rolety rzymskiej „Computer rombs”, która łączy w sobie częściową transparentność obiektów z ich geometrycznymi kształtami. Jest to zupełnie inne oblicze znanej nam do tej pory geometrii, a zarazem zapowiedź tego, co będzie modne w 2018 roku w branży wnętrzarskiej.

 

alt

alt

Minimalistyczna czerń i biel w oszczędnym wydaniu
Przejawem innego trendu, który będzie królować w nadchodzącym roku, są wzory utrzymane w biało-czarnej stylistyce, takie jak te zadrukowane na roletach rzymskich „3D Labyrinth” do salonu. Kwadratowa kompozycja zdaje się prezentować klatkę schodową widzianą z góry, w sposób przekrojowy, lub inny tajemniczy obiekt. Ważna jest tu niecodzienna perspektywa i wrażenie trójwymiarowości, jaką udało się uzyskać na okiennej tkaninie.


 

alt

alt
Trójwymiarowy rzut z góry na biało-czarną stylistykę - wzór 3D Labirynth.
 
Chłód i szorstkość betonu
Roleta rzymska „Black geometry” przedstawia designerski motyw betonu. Patrząc na tkaninę, mamy wrażenie, że czujemy pod palcami chropowatość i niejednorodną fakturę tego surowca. Betonowe bloczki o regularnych kształtach, za sprawą swojej kompozycji, wyglądają bardzo przestrzennie. W tej samej stylistyce można też kupić inne tekstylia, m.in. poduszki dekoracyjne do salonu i zasłony.


 
 

alt

alt

alt
Wzór przedstawiający czarny beton będzie najlepszym dopełnieniem w każdym modnym wnętrzu.
 

alt

alt

alt
Warkoczowe przeplatanki
Najnowsze trendy wzornicze będą krążyć również wokół bardziej przyjaznych człowiekowi faktur. Miękki dzianinowy splot poszewki dekoracyjnej „Dark wool” wprowadza do wnętrza przytulność i ciepło. Modny szary kolor wycisza i uspokaja. Istnieje możliwość dokupienia w identycznym wzorze także zasłony do salonu.

 

alt

alt

alt
Wielki powrót do natury
W 2018 roku z mody nie wyjdą też inspiracje roślinne, które będą pojawiać się jako duże wyraziste wzory w mocnych kolorach. Warto uwzględnić ten trend, wybierając nowy lambrekin do salonu, na przykład ten. Nadruk przedstawiający zielony, cicho szumiący, brzozowy las jest mocnym akcentem we wnętrzu utrzymanym w białej kolorystyce i wyposażonym w naturalne drewniane meble.

 

alt
Tego rodzaju tekstylia pozwalają poczuć się bezpiecznie i przytulnie w domowym wnętrzu. Mają wyraźnie trójwymiarowy charakter, co widać jeszcze lepiej na większym fragmencie materiału, na przykład na narzucie „Birch tree forest” z tej samej kolekcji. Miłośnicy barw mogą sięgnąć także po fioletowy lambrekin „Bluebells” z opcją mocowania na szelkach, na taśmie lub na tunelu.
 

alt

alt

alt
Niekończący się zachwyt nad miastem
Architektura stanowi wyjątkowo wdzięczny temat do tego, aby oddać we wnętrzu efekt 3D. Nowoczesne wzornictwo zastosowane na zasłonie „American Architecture” pozwala w pełnej krasie zaprezentować monumentalność budynków i ich fenomenalny styl.

 

alt

alt
Niecodzienna perspektywa daje nowe spojrzenie na wiekowe i – pozornie tylko – dobrze znane zabytki architektury. Odrobinę sztuki warto przemycić również do swojego wnętrza, na przykład za sprawą poszewki dekoracyjnej „Barcelona”. Finezyjne balkony zrywają z nudną i przewidywalną geometrią na rzecz falujących, choć wciąż dość uporządkowanych, elementów. Realistyczny i imponujący nadruk pojawia się również na zasłonie pochodzącej z tej samej serii.
 

alt

alt

alt

alt

alt
Podobnie trójwymiarowa przestrzeń rozpościera się w mieszkaniu dzięki zasłonie „Blue 3D Wall” w energetycznym i intensywnym odcieniu niebieskiego. Wyrazista kolorystyka i geometryzujące motywy to kolejne kierunki, w których podążać będzie wnętrzarski design w nadchodzącym roku.
 

alt

alt

alt

Przejdź do strony głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Tekstylialand.pl © 2020   |   Projekt i wykonanie sprawdzNas.pl

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl